Sdílet
Pasta ze sušených rajčat s česnekem a čerstvou bazalkou

 • Vegetarian
  Vegetarian
 • Vegan
  Vegan
 • SUGAR-FREE
  SUGAR-FREE
 • GLUTEN-FREE
  GLUTEN-FREE

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 962 kj / 230 kcal
Tuky 20,0g
       z toho nasycené 3,0g
Sacharidy 12,0g
       z toho cukry 8,0g
Vláknina 3,0g
Bílkoviny 3,0g
Sůl 0,41g

Pasta ze sušených rajčat s čerstvou bazalkou

Výrobce: Olive Branch

Luxusní pasta vyrobená z na slunci sušených rajčat z Kréty a čerstvé bazalky má delikátní zauzenou chuť.  Je výborná na přípravu omáček na těstoviny, na bruschety, jako pomazánka do tortil a pita chlebů. Lze ji použít také jako sugo na pizzu.
Delikatesa neobsahuje žádná umělá barviva ani konzervanty. Neobsahuje přidaný cukr ani lepek. Je vhodná také pro vegany.

Obsah: 190g

119 Kč

Složení:

na slunci sušená rajčata (78%), bazalka (2%), extra panenský olivový olej, cibule, černý pepř, slunečnicový olej, sůl.
Alergeny jsou v textu složení uvedeny podtrženě. Může obsahovat stopy mléka, ořechů, hořčice.

Poznej svého výrobce:

Olive Branch, což anglicky znamená větev olivovníku, založila v roce 2011 paní Maria Koinaki původem z Kréty. Jako většina kréťanů, i její rodina vlastnila olivové háje, a jako dítě se Maria také vždy účastnila ručních olivových sklizní. Právě olivobraní je jedna z jejích nejšťastnějších vzpomínek na dětství. Maria vzpomíná, jak se v době sklizně každé ráno před úsvitem vydávala spolu s bratrem a otcem do olivových hájů, kde celé dny setřásali pomocí dřevěných klacků do plachet, a následně ručně přebírali tuny oliv.
Krátce po té, co Maria dokončila studia v Řecku, se přestěhovala do Velké Británie a začala studovat obchodní management. Každou zimu jí maminka posílala zásilku plnou lahví čerstvého olivového oleje a její spolužačky žadonily, aby si od ní mohly zlatavězelený poklad odkoupit. Marii se brzy zastesklo po chuti krétských oliv, bylinek a dalších lokálních specialit, které ji doprovázely celé dětství. Začala tedy s dovozem těchto pochoutek pro svou vlastní potřebu a k potěšení celé rodiny i přátel. Časem zjistila, že kreativní kombinací krétských surovin dokáže vytvořit velice originální chutě. Takto vzniklé variace na krétské téma se staly později předlohou skutečných produktů, které uvedla se svým partnerem Kamilem v roce 2011 na trh pod značkou Olive Branch. Název značky vznikl jako vzpomínka na Mariino dětství, ze kterého jí utkvěla v mysli nezapomenutelná vzpomínka na olivové větvičky, pohupující se ve výšce proti blankytnému řeckému nebi.
Maria tak přeměnila domácí olivový olej z hájů svého otce v úspěšnou značku s širokým spektrem specialit. Od vzniku Olive Branch se výroba rozrostla o řadu dalších produktů a zahrnuje tapenády, ochucené vinné octy a samozřejmě také inovativní sladkůstku z oliv, fíků a mandlí, která již získala řadu ocenění v Anglii i jiných zemích.

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena