Sdílet
Tapenáda Černé a zelené olivy se sušenými rajčaty, sýrem Feta a řeckou bazalkou
  • Vegetarian
    Vegetarian
  • SUGAR-FREE
    SUGAR-FREE
  • GLUTEN-FREE
    GLUTEN-FREE

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 1609kj / 389kcal
Tuky 40,9g
       z toho nasycené 6,9g
Sacharidy 1,6g
Vláknina 2,9g
Bílkoviny 2,6g
Sodík 0,43g

Tapenáda Černé a zelené olivy se sušenými rajčaty, sýrem Feta a řeckou bazalkou

Výrobce: Olive Branch

Lahodná kombinace svěžích zelených a sladkých černých oliv doplněná skvělou chutí sýru Feta, nejzralejšími, na slunci sušenými rajčaty a voňavou řeckou bazalkou chutná vskutku znamenitě. Tapenáda se výborně hodí na přípravu kanapek, dresinků na saláty a toppingu na bruschetty. Tapenádu můžete použít také jako dip či pro přípravu dipů, přípravu plněných žampiónů, do těstovin. Výtečnou lahůdku doporučujeme i jako luxusní doplněk k sýrům.

Obsah: 180g

129 Kč

Složení:

zelené a Kalamata olivy (51%), extra panenský olivový olej (27,8%), sušená rajčata (10,9%), sýr Feta (7,3%) (mléko), česnek, řecká bazalka (0,9%), šťáva z citronu, drcený černý pepř. 
Alergeny jsou v textu složení uvedeny podtrženě (podtrženě).
Může obsahovat stopy mléka, ořechů, hořčice a stopy olivových pecek. 

Recepty:

Žampiony Portobello plněné tapenádou z oliv Žampiony Portobello plněné tapenádou z oliv

Poznej svého výrobce:

Olive Branch, což anglicky znamená větev olivovníku, založila v roce 2011 paní Maria Koinaki původem z Kréty. Jako většina kréťanů, i její rodina vlastnila olivové háje, a jako dítě se Maria také vždy účastnila ručních olivových sklizní. Právě olivobraní je jedna z jejích nejšťastnějších vzpomínek na dětství. Maria vzpomíná, jak se v době sklizně každé ráno před úsvitem vydávala spolu s bratrem a otcem do olivových hájů, kde celé dny setřásali pomocí dřevěných klacků do plachet, a následně ručně přebírali tuny oliv.
Krátce po té, co Maria dokončila studia v Řecku, se přestěhovala do Velké Británie a začala studovat obchodní management. Každou zimu jí maminka posílala zásilku plnou lahví čerstvého olivového oleje a její spolužačky žadonily, aby si od ní mohly zlatavězelený poklad odkoupit. Marii se brzy zastesklo po chuti krétských oliv, bylinek a dalších lokálních specialit, které ji doprovázely celé dětství. Začala tedy s dovozem těchto pochoutek pro svou vlastní potřebu a k potěšení celé rodiny i přátel. Časem zjistila, že kreativní kombinací krétských surovin dokáže vytvořit velice originální chutě. Takto vzniklé variace na krétské téma se staly později předlohou skutečných produktů, které uvedla se svým partnerem Kamilem v roce 2011 na trh pod značkou Olive Branch. Název značky vznikl jako vzpomínka na Mariino dětství, ze kterého jí utkvěla v mysli nezapomenutelná vzpomínka na olivové větvičky, pohupující se ve výšce proti blankytnému řeckému nebi.
Maria tak přeměnila domácí olivový olej z hájů svého otce v úspěšnou značku s širokým spektrem specialit. Od vzniku Olive Branch se výroba rozrostla o řadu dalších produktů a zahrnuje tapenády, ochucené vinné octy a samozřejmě také inovativní sladkůstku z oliv, fíků a mandlí, která již získala řadu ocenění v Anglii i jiných zemích.

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena