Sdílet
Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí

  • Vegetarian
    Vegetarian

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 1375kJ / 126kcal
Tuky 7,9g
       z toho nasycené 0,9g
Sacharidy 64,1g
Vláknina 3,3g
Bílkoviny 1,4g
Sodík 0,09g

Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí

Výrobce: Olive Branch

Kombinace slazených černých oliv Kalamata, zralých fíků a nahrubo posekaných sladkých mandlí chutná vskutku výjimečně. Výborně se hodí k řeckým (Kefalotiri, Graviera, Manouri aj.) aromatickým sýrům (např. Manchego, Comte, modrý sýr, kozí sýr aj.) a sýrovým krekrům. Sladká karamelová chuť dokonale doplňuje silné sýrové aroma a slanost sýrů. Výsledkem je úžasná kombinace chutí a dokonalý gurmet zážitek. Lahůdku doporučujeme i jako luxusní toping na kvalitní vanilkovou zmrzlinu nebo jako lahodný doplněk bílého řeckého jogurtu.

Obsah: 230g

139 Kč

Složení:

kalamata olivy (38,6%), cukr, glukóza, fíky (4,2%), mandle (2,8%), hroznový mošt, ocet (0,2%).
Alergeny jsou v textu složení uvedeny podtrženě.
Může obsahovat stopy mléka, stopy olivových pecek.

Recepty a tipy:

Zmrzlina s fíky a Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí

Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí Sýrové prkénko s Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí

Poznej svého výrobce:

Olive Branch, což anglicky znamená větev olivovníku, založila v roce 2011 paní Maria Koinaki původem z Kréty. Jako většina kréťanů, i její rodina vlastnila olivové háje, a jako dítě se Maria také vždy účastnila ručních olivových sklizní. Právě olivobraní je jedna z jejích nejšťastnějších vzpomínek na dětství. Maria vzpomíná, jak se v době sklizně každé ráno před úsvitem vydávala spolu s bratrem a otcem do olivových hájů, kde celé dny setřásali pomocí dřevěných klacků do plachet, a následně ručně přebírali tuny oliv.
Krátce po té, co Maria dokončila studia v Řecku, se přestěhovala do Velké Británie a začala studovat obchodní management. Každou zimu jí maminka posílala zásilku plnou lahví čerstvého olivového oleje a její spolužačky žadonily, aby si od ní mohly zlatavězelený poklad odkoupit. Marii se brzy zastesklo po chuti krétských oliv, bylinek a dalších lokálních specialit, které ji doprovázely celé dětství. Začala tedy s dovozem těchto pochoutek pro svou vlastní potřebu a k potěšení celé rodiny i přátel. Časem zjistila, že kreativní kombinací krétských surovin dokáže vytvořit velice originální chutě. Takto vzniklé variace na krétské téma se staly později předlohou skutečných produktů, které uvedla se svým partnerem Kamilem v roce 2011 na trh pod značkou Olive Branch. Název značky vznikl jako vzpomínka na Mariino dětství, ze kterého jí utkvěla v mysli nezapomenutelná vzpomínka na olivové větvičky, pohupující se ve výšce proti blankytnému řeckému nebi.
Maria tak přeměnila domácí olivový olej z hájů svého otce v úspěšnou značku s širokým spektrem specialit. Od vzniku Olive Branch se výroba rozrostla o řadu dalších produktů a zahrnuje tapenády, ochucené vinné octy a samozřejmě také inovativní sladkůstku z oliv, fíků a mandlí, která již získala řadu ocenění v Anglii i jiných zemích.

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena