Sdílet
Sušená rajčata s olivami, kapary a česnekem
 • Vegetarian
  Vegetarian
 • Vegan
  Vegan
 • SUGAR-FREE
  SUGAR-FREE
 • GLUTEN-FREE
  GLUTEN-FREE

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 1921,9 kj / 466,4 kcal
Tuky 48,7g
       z toho nasycené 6,3g
Sacharidy 4,6g
       z toho cukry 2,0g
Vláknina 0,6g
Bílkoviny 2,8g
Sůl 0,58g

Sušená rajčata s olivami, kapary a česnekem

Výrobce: Olive Branch

Delikátní směs vyrobená z na slunci sušených rajčat, oliv, kapary a česneku z Kréty má lahodnou chuť. Je výborná na přípravu kanapek, pečených bílých ryb, přílohových omáček, dresinků. Je výtečná také do sendvičů a k sýrům. 
Delikatesa neobsahuje žádný přidaný cukr ani lepek. Je vhodná také pro vegany.

Obsah: 190g

119 Kč

Složení:

na slunci sušená rajčata (66,5%), zelené olivy (13,3%), kapary (2,6%), slunečnicový olej, česnek (3,0%), bazalka, černý pepř, sůl.
Alergeny jsou v textu složení uvedeny podtrženě. Může obsahovat stopy mléka, ořechů, hořčice.

Poznej svého výrobce:

Olive Branch, což anglicky znamená větev olivovníku, založila v roce 2011 paní Maria Koinaki původem z Kréty. Jako většina kréťanů, i její rodina vlastnila olivové háje, a jako dítě se Maria také vždy účastnila ručních olivových sklizní. Právě olivobraní je jedna z jejích nejšťastnějších vzpomínek na dětství. Maria vzpomíná, jak se v době sklizně každé ráno před úsvitem vydávala spolu s bratrem a otcem do olivových hájů, kde celé dny setřásali pomocí dřevěných klacků do plachet, a následně ručně přebírali tuny oliv.
Krátce po té, co Maria dokončila studia v Řecku, se přestěhovala do Velké Británie a začala studovat obchodní management. Každou zimu jí maminka posílala zásilku plnou lahví čerstvého olivového oleje a její spolužačky žadonily, aby si od ní mohly zlatavězelený poklad odkoupit. Marii se brzy zastesklo po chuti krétských oliv, bylinek a dalších lokálních specialit, které ji doprovázely celé dětství. Začala tedy s dovozem těchto pochoutek pro svou vlastní potřebu a k potěšení celé rodiny i přátel. Časem zjistila, že kreativní kombinací krétských surovin dokáže vytvořit velice originální chutě. Takto vzniklé variace na krétské téma se staly později předlohou skutečných produktů, které uvedla se svým partnerem Kamilem v roce 2011 na trh pod značkou Olive Branch. Název značky vznikl jako vzpomínka na Mariino dětství, ze kterého jí utkvěla v mysli nezapomenutelná vzpomínka na olivové větvičky, pohupující se ve výšce proti blankytnému řeckému nebi.
Maria tak přeměnila domácí olivový olej z hájů svého otce v úspěšnou značku s širokým spektrem specialit. Od vzniku Olive Branch se výroba rozrostla o řadu dalších produktů a zahrnuje tapenády, ochucené vinné octy a samozřejmě také inovativní sladkůstku z oliv, fíků a mandlí, která již získala řadu ocenění v Anglii i jiných zemích.

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena