Sdílet
Výběrové olivy s oreganem celé 280g

 • Vegetarian
  Vegetarian
 • Vegan
  Vegan
 • SUGAR-FREE
  SUGAR-FREE
 • NUT-FREE
  NUT-FREE
 • GLUTEN-FREE
  GLUTEN-FREE
 • LACTOSE-FREE
  LACTOSE-FREE

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 2140 kJ / 512 kcal
Tuky 56,1g
       z toho nasycené 7,88g
Sacharidy 1,1g
Vláknina 2,9g
Bílkoviny 0,82g
Sodík 0,63g

Výběrové olivy s oreganem celé 280g

Výrobce: Olive Branch

Slunné Řecko na dosah v jediné sklence! Najdete v ní pečlivě vybraný mix těch nejlepších řeckých oliv naložených v luxusní marinádě z oregána a bobkových lístků. Olivy jsou vždy několik týdnů před marinováním nakládány do slané lázně, aby došlo k eliminaci jejich trpkosti. Tekutý základ marinády tvoří michelinskými kuchaři velmi oceňovaný extra panenský olivový olej s nízkým stupněm kyselosti (0.3%).
Použít je můžete i jako dresink nebo marinádu. Jíst se samozřejmě mohou jen tak samotné.

Obsah: 280g

98 Kč

Složení:

Olivy (černé Amfissa, blonde Amfissa, Kalamata, Chalkidiki) (61,4%), extra panenský olivový olej (37,9%), oregano, bobkový list. Obsahují olivové pecky. Mohou obsahovat stopy mléka a ořechů.

Poznej svého výrobce:

Olive Branch, což anglicky znamená větev olivovníku, založila v roce 2011 paní Maria Koinaki původem z Kréty. Jako většina kréťanů, i její rodina vlastnila olivové háje, a jako dítě se Maria také vždy účastnila ručních olivových sklizní. Právě olivobraní je jedna z jejích nejšťastnějších vzpomínek na dětství. Maria vzpomíná, jak se v době sklizně každé ráno před úsvitem vydávala spolu s bratrem a otcem do olivových hájů, kde celé dny setřásali pomocí dřevěných klacků do plachet, a následně ručně přebírali tuny oliv.
Krátce po té, co Maria dokončila studia v Řecku, se přestěhovala do Velké Británie a začala studovat obchodní management. Každou zimu jí maminka posílala zásilku plnou lahví čerstvého olivového oleje a její spolužačky žadonily, aby si od ní mohly zlatavězelený poklad odkoupit. Marii se brzy zastesklo po chuti krétských oliv, bylinek a dalších lokálních specialit, které ji doprovázely celé dětství. Začala tedy s dovozem těchto pochoutek pro svou vlastní potřebu a k potěšení celé rodiny i přátel. Časem zjistila, že kreativní kombinací krétských surovin dokáže vytvořit velice originální chutě. Takto vzniklé variace na krétské téma se staly později předlohou skutečných produktů, které uvedla se svým partnerem Kamilem v roce 2011 na trh pod značkou Olive Branch. Název značky vznikl jako vzpomínka na Mariino dětství, ze kterého jí utkvěla v mysli nezapomenutelná vzpomínka na olivové větvičky, pohupující se ve výšce proti blankytnému řeckému nebi.
Maria tak přeměnila domácí olivový olej z hájů svého otce v úspěšnou značku s širokým spektrem specialit. Od vzniku Olive Branch se výroba rozrostla o řadu dalších produktů a zahrnuje tapenády, ochucené vinné octy a samozřejmě také inovativní sladkůstku z oliv, fíků a mandlí, která již získala řadu ocenění v Anglii i jiných zemích.

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena