Sdílet
Rose Garden Extra džem Šípkový džem s vanilkou
  • Vegan
    Vegan
  • GLUTEN-FREE
    GLUTEN-FREE

Rose Garden Extra džem Šípkový džem s vanilkou

Výrobce: Rose Garden

Plná chuť šípků s vanilkou. Úžasný šípkový džem! Výrazná chuť šípků je zjemněná vanilkou. Jemňoučká konzistence, je mnohonásobně pasírovaný. V roce 2017 získal ocenění v podobě 2 hvězdiček na prestižní celosvětové soutěži Great Taste ve Velké Británíí. Extra džem méně sladký.

Šípky jsou hodně ceněny kvůli vysokému obsahu vitamínu C. V džemu bych ho ale kvůli vaření asi příliš nehledala. Šípky jsou ale doslova nabité i dalšími zdraví prospěšnými látkami. Obsahují spoustu antioxidantů (karotenoidy, polyfenoly, flavonoidy, leukoantokyaníny a další), ze kterých některé (např. lykopén) jsou pro naše tělo naopak lépe využitelné uvařené. Šípky se kvůli vysokému obsahu všech těchto antioxidantů doporučují jako prevence rakoviny a taky pro zdraví srdce a oběhového systému. Často jsou také zmiňovány pro svoje protizánětlivé účinky jako pomoc při reumatické artritídě a dalších artritických nemocech a bolestech. Šípky obsahují beta-karotén, který, jak známo, se v našem těle mění na vitamín A. Nejnovější výzkumy ukazují, že betakaroten/vitamín A může být velmi prospěšný při léčbě astmatu (a dokonce chronické obstrukční plicní nemoci) tím, že dokáže regenerovat poškozené plicní buňky. Nezapomínejte ale, že vitamín A je rozpustný v tucích, takže pod šípkový džem propašujte trochu čerstvého másla a ideální kombinace (i chuťová) je na světě!

Obsah: 160g

189 Kč

Složení:

šípky, cukr, citrónová šťáva, citrusový pektin, vanilkový lusk.
Na 100 g džemu bylo použito 110 g šípků. 100 g džemu obsahuje 52 g cukru (včetně cukrů z ovoce).

Poznej svého výrobce:

Džemy a marmelády Rose Garden

Plná ovocná chuť díky vysokému podílu ovoce.

Vystudovala jsem ekonomii a 15 let pracovala pro velkou potravinářskou firmu. K marmeládám jsem se propracovala až časem, i když domácí džemy se u nás vařily odjakživa. V rodinné tradici jsem pokračovala i já a vařila džemy pro svoji rodinu. Naší klasikou byly vždy jahodový, malinový a meruňkový džem a bezový sirup. Pomerančové a citrónové džemy a marmelády jsem objevila relativně nedávno a natolik mě nadchly, že jsem se rozhodla nabídnout je i ostatním. Zakládám si na kvalitních surovinách, vysokém podílu ovoce a co nejnižším možném podílu cukru.

Jako základ jsem použila tradiční britské recepty na výrobu pomerančové marmelády, ale upravila jsem si je tak, aby obsahovaly co nejvíce ovoce. Džemy a marmelády Rose Garden se vyznačují vysokým podílem ovoce (až kolem 60 % ovoce u citrusových džemů a 70% ovoce u ostatních džemů a marmelád). Pro srovnání: běžné citrusové marmelády obsahují kolem 30% ovoce. Pokud jste někdy ochutnali pomerančovou marmeládu z obchodu a pak ochutnáte tu moji, překvapí vás její lahodná ovocná ovocná chuť bez přílišné hořkosti.

Většina mých pomerančových a citrónových džemů obsahuje kůru z BIO pomerančů nebo BIO citrónů. Pomerančová a citrónová kůra je něco, co lidi buď milují nebo „moc nemusí“. K mým džemům chuťově patří, ale rozhodně není chutí dominantní. Citronová a pomerančová kůra propůjčuje džemům lehounce nahořklou chuť a spíše zvýrazní sladké a kyselé ovocné chutě. Kůru krájím ručně na co nejtenčí proužky. Do každého pomeranče musím rázně zakrojit přes 200 krát. Vím to, mnohokrát jsem to počítala, krájení pak ubíhá rychleji :-). Kůra navíc obsahuje zdraví prospěšné látky: vitamíny, minerály ale také antioxidanty a například i přírodní antihistaminikum, které pomáhá při alergiích.

Pro milovníky domácí džemové klasiky mám také dobrou zprávu: v sezóně se můžete těšit na více druhů malinového, borůvkového, jahodového a pokud přírodá dá, snad i meruňkového džemu a určitě bezový sirup dle naší rodinné receptury. Na naší zahradě v pošumaví s úspěchem pěstujeme sibiřské kiwi, muchovník, rakytník a žlutomasý dřín. Pokud počasí zajistí bohatou úrodu, určitě nějaké z těchto méně tradičních plodů přimíchám do svých receptur.

Budu ráda, když vám moje džemy, marmelády a sirupy budou chutnat.

Jozefína Růžičková

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena