Sdílet
Povidla Moravská 340g

  • Vegetarian
    Vegetarian
  • GLUTEN-FREE
    GLUTEN-FREE

Nutriční hodnoty na 100g výrobku

Energetická hodnota 925kj

Povidla Moravská 340g

Výrobce: Dobrá povidla

Ručně vyrobená povidla jsou skutečnou delikatesou, která Vás příjemně překvapí. Jejich vláčná konzistence s kousky ovoce, čerstvě mletá skořice a kapička kvalitního rumu přináší chuť babího léta do pochmurných dní.
Lahůdková povidla můžete přidávat do jogurtů, mléčných a obilných kaší. Připravit s nimi můžete bavorské vdolky s tvarohovým krémem, koblihy, povidlové taštičky, palačinky, tvarohové pěny i luxusní přílohové omáčky k masům. Mlsat je můžete i jen tak po lžičkách.

Obsah: 340g

159 Kč

Složení:

švestky (84%), cukr (16%), ocet, skořice, rum.
Může obsahovat stopy alergenů.

Recepty:

Snídaňové tvarohvé lívancečky
Mrkvové rohlíčky s povidly Mrkvové rohlíčky s povidly

Poznej svého výrobce:

Paní Věra Vojtěchová, zakladatelka Dobrých povidel, milovala povidla a dobroty z nich již od dětství, kdy je dělávala její babička. Její maminka už trpělivost s vařením povidel neměla, a tak se povidla na čas vytratila z jejího života. Mezitím občas vyzkoušela ta z obchodu, ale nechutnala jí. Jednoho dne si uvědomila, že nechce pravou chuť povidel zapomenout a nechce ani, aby ji zapomněly její děti. Proto se rozhodla je začít sama vyrábět podle staré babiččiny receptury. Zpočátku testovala své výrobní prvotiny příbuzných, kamarádkách a sousedkách. Reakce byly úžasné. Nejvíce ji však potěšila a povzbudila sedmdesátiletá maminka její sousedky, která jí vzkázala, že lepší povidla v životě nejedla.
Na podzim roku 2014 paní Věra usoudila, že by mohla povidla vyrábět ve větším a pokusit se s nimi prorazit na trhu, kde se kvalitní povidla nedají téměř sehnat. Nyní její řada čítá povidla švestková 100% bez přidaného cukru, povidla moravská se skořicí a rumem a povidla hrušková, která mají u nás také tradici. Povidla vaří sama, z více druhů švestek, nepoužívá konzervanty, barviva ani umělá dochucovadla. Ruční výrobu z čerstvého ovoce chce ve výrobním procesu do budoucna zachovat. Jak sama říká: „Nejvíce mě baví budovat něco nového úplně od začátku, a to za pomoci vlastních rukou. Baví mě vybírat švestky, odpeckovávat je, baví mě vůně čerstvých povidel a ochutnávání. Ráda nalepuji etikety a fotím skleničky. Baví mě o povidlech mluvit a samozřejmě mě baví i pochvala od zákazníků.“

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena