Sdílet

Apimel Květový med 470g

Výrobce: APIMEL

Nejsladší z našich medů. Hodí se pro chvíle klidu s hrnkem dobrého čaje nebo naopak na lžičku, když potřebujete rychle dodat energii.

Tak známý a přitom pokaždé trochu jiný. Chuť květového medu se vždy liší podle toho, kde ho zrovna včely nasbíraly. Když se na chvíli zastavíte, možná pod typicky sladkou chutí rozeznáte jablka nebo třešně. Vůně je ale vždy medová.

Květový med APIMEL je tekutý, ale časem přirozeně krystalizuje. Doba, kdy je v tekutém stavu, ale i barva medu závisí na na druhu nektaru, který tvoří jeho základ. Barva může být světle žlutá, zlatá, světle i tmavě hnědá. Pokud je v medu hodně akátu, je v pořádku i nazelenalý nádech.

Obsah: 470g

139 Kč

Složení:

100% včelí med

Fruktóza a glukóza tvoří dohromady maximálně 60% hmotnosti medu. Nejvýše z 15% ucítíte levanduli a brutnák lékařský, z 10% akát, vojtěšku nebo zimolez. Zbylá část je originální směs nektaru podle receptu slovenských včel.

Poznej svého výrobce:

V r. 1990 zakládá Miroslav Rosinec firmu APIMEL. Otec rodiny chodí do práce, takže se nákupu a zpracování medu od slovenských včelařů věnuje hlavně o víkendech. Med prodává po celém Slovensku a na Moravě. V r. 1992 se APIMEL rozrůstá na čtyři stálé pracovníky. Firma v této době nabízí ručně zpracovaný květový, akátový a lesní med. Poptávka roste a do firmy proto přibývají dva etiketovací stroje, které usnadňují balení..

Související zboží

Smakujto.cz © 2015 - 2018 | Všechna práva vyhrazena