Facebook Pixel
Zákaznická linka
a pomoc s nákupem

736 234 220
(PO–PÁ: 9:00–17:00)

Galantino

Rodinný podnik Galantino se datuje do roku 1926, kdy měl Vito Galantino prozíravost a odhodlání získat majestátní mlýnici z 19. století a přeměnit jej na lisovnu olivového oleje. Od té doby vedly mlýn dvě generace rodiny Galantino a dovedly jej do závratných výšin kvality.

Dnes mlýn Galantino používá olivy z rodinného statku Fenice a od 2 000 spolehlivých pěstitelů. Pečlivé zpracování plodů oliv v nejlepší fázi zralosti, pečlivý výběr, mytí a drcení ve velkých kamenných mlýnech na olivy, lisování za studena a odstředivá separace zvýrazňují chuť a vůni extra panenského olivového oleje Galantino.

Po laboratorní analýze a organoleptickém posouzení a teprve poté Master of Olive Oil jejich olej vybere a certifikuje.

Galantino najdete v Bisceglie, přímo v srdci Apulie v Itálii. Tato oblast produkuje více oliv než kdekoli jinde na světě. Bisceglie je krásné středověké město, které se nachází na pobřeží Jaderského moře 35 km severně od Bari, obklopené starobylými kostely, památkami, hrady a tradičními apulskými obydlími „trulli“.

Rodina Galantino získala statek „La Fenice“, který zahrnoval 47 hektarů olivových hájů, které poskytovaly, kam až oko dohlédne, zelenou plochu s více než 15 000 olivovníky Ogliarola a Coratina.

Olivy se sklízejí od 15. října do 31. prosince, kdy jsou v dokonalé fázi zralosti, podle osvědčené techniky ručního sběru třepáním větví olivovníků tak, aby olivy jemně padaly na plátěné „houpací sítě“. Důkazem kvality oliv je péče o každoroční prořezávání, kapkové zavlažování a ultramoderní detekční techniky pro monitorování úrody za účelem kontroly škůdců, čímž se snižuje používání fytopesticidů na absolutní minimum. Výsledkem je kvalitní extra panenský olivový olej, který má ty nejlepší organoleptické vlastnosti.

Navigace
Kategorie
  1. 3 položek
Zvláštnost
  1. 3 položek
  2. 3 položek
  3. 3 položek
Cena
Filtr
Název produktu
Cena
Nejprodávanější
Novinka
Nastavit vzestupně
Zobrazení Mřížka Seznam
3 položek
12
24
36
Filtr
Název produktu
Cena
Nejprodávanější
Novinka
Nastavit vzestupně
Zobrazení Mřížka Seznam
3 položek
12
24
36
To Top